Exekutor Mgr. Pavla Fučíková Potřebujete-li exekutora zkuste Exekutorský úřad Ostrava, který zajišťuje exekuce a exekutorskou činnost nejen ve městě Ostrava. Zde najdete vše co potřebujete vědět o exekuci. Exekuce Ostrava je zde pro Vás. exekuce, prodej nemovitostí, dražby nemovitostí Exekuce Ostrava. Pořebujeteli exekutora nebo nějakou radu ohledně exekuce, obraťte se na Exekutorský úřad Ostrava, máme dloholeté zkušenosti a mnoho spokojených klientů.

ČR Mgr. Pavla Fučíková
Exekutorský úřad Ostrava


Máte dluhy? Doručil vám exekutor listiny a vy nevíte, co s nimi?


odběr novinek e-mailem

Máte dluhy? Doručil vám exekutor listiny a vy nevíte, co s nimi?

Dobrý den, obracím se na vás, protože jsem ve finanční tísni, a prosím o radu.

Před šesti lety jsem si pořídil nové auto. Nemohl jsem ho zaplatit hned, tak jsem si na něj vzal leasing. Poctivě jsem ho splácel celých pět let, jenomže pak jsem přišel o zaměstnání, mé příjmy se podstatně zmenšily a leasing jsem nedoplatil.

Exekutoři na sebe nenechali dlouho čekat. Včera odpoledne u mě doma zazvonil soudní exekutor, který mi doručil listiny. Co to je? Vůbec tomu nerozumím.

Děkuji za odpověď, s pozdravem
Miroslav z Karviné


Vážený pane Miroslave,

listiny doručuje soudní exekutor v rámci exekučního řízení. První doručovaná listina je takzvaný návrh na nařízení exekuce, dále je to usnesení o nařízení exekuce a poučení, případně výzva k zaplacení. Soudní exekutor nemá k dispozici jiné listiny než ty, které vám doručí.

A co v takových listinách najdete?

V návrhu na nařízení exekuce je jméno právnické nebo fyzické osoby, které dlužíte peníze. Dále je tam exekuční titul, tedy rozhodnutí, na základě kterého vznikla dlužná pohledávka, a samozřejmě výše vymáhané částky.

Pokud soud dojde k závěru, že je návrh na nařízení exekuce věcně správný, vydá rozhodnutí, kterým nařídí exekuci. Zároveň pověří soudního exekutora, aby exekuci provedl. Pak se vám do rukou dostane usnesení o nařízení exekuce.

Jestliže vám exekutor doručil poučení, znamená to jediné: Jako dlužník máte možnost vznést námitky na exekutora a zároveň zjistíte, co a jakým způsobem lze v exekučním řízení dělat.

A pokud vám exekutor doručil výzvu k zaplacení, znamená to, že jde o rekapitulaci celé dlužné částky, a to ke dni, ve kterém výzvu vyhotovil.

Ve výzvě k zaplacení najdete datum, do kterého musíte peníze uhradit, dále čísla účtu soudního exekutora, na která můžete převést dlužné částky, a poučení o tom, co se stane, když peníze ve stanovené lhůtě nezaplatíte.

Před tím, než se rozhodnete zavolat na exekutorský úřad, doporučuji, abyste si pořádně a v klidu doručené listiny pročetl, případně dohledejte doklady, které se dané pohledávky týkají.

S úctou
Pavla Fučíková,
soudní exekutor

Úvod Kontakt Úřední deska Dražby Ke stažení Zajímavé odkazy Ochrana os. údajů GDPR