Exekutor Mgr. Pavla Fučíková Potřebujete-li exekutora zkuste Exekutorský úřad Ostrava, který zajišťuje exekuce a exekutorskou činnost nejen ve městě Ostrava. Zde najdete vše co potřebujete vědět o exekuci. Exekuce Ostrava je zde pro Vás. exekuce, prodej nemovitostí, dražby nemovitostí Exekuce Ostrava. Pořebujeteli exekutora nebo nějakou radu ohledně exekuce, obraťte se na Exekutorský úřad Ostrava, máme dloholeté zkušenosti a mnoho spokojených klientů.

ČR Mgr. Pavla Fučíková
Exekutorský úřad Ostrava


Konec zapírání!


odběr novinek e-mailem

Konec zapírání!

Úpravu doručování soudních zásilek od 1. července 2009 přináší novela občanského soudního řádu. Nový systém doručování soudních zásilek urychlí výkon spravedlnosti. V tomto článku se dozvíte, v čem je podstata změny. Zjistíte, jaké náležitosti musí mít vaše domovní schránka a že povinná doručovací adresa může být i elektronická. 

1. Co je změna doručování?
Novela občanského soudního řádu přináší novou úpravu doručování soudních zásilek. Od 1. července 2009 platí takzvaná fikce doručení, to znamená, že zásilka se po splnění zákonných podmínek považuje za doručenou, i když jste si ji nepřečetli.

Co je podstatné? Nová úprava přenáší odpovědnost za doručení písemností na adresáta. Základem je takzvaná povinná doručovací adresa. Na ni vám zásilky doručí.

Jaké náležitosti musí mít vaše domovní schránka? Schránka musí být pro poštovního doručovatele volně přístupná, funkční a zřetelně označená vaším jménem nebo názvem vaší společnosti. Vždy pečlivě čtěte poučení obsažená jak v písemnosti, tak na výzvách, které vám pošta při doručování zanechává!

2. Určete si svou doručovací adresu!

Datová schránka
Přebírejte zásilky pohodlně – elektronicky! Datová schránka je elektronický informační systém, který nahrazuje klasický způsob doručování dopisů v papírové podobě. O bezplatné zřízení datové schránky můžete požádat Ministerstvo vnitra ČR nebo kterékoli kontaktní místo veřejné správy Czech POINT, to znamená obecní a krajský úřad, notáře nebo poštu. Ve vaší žádosti musí být jméno, příjmení, rodné příjmení, datum a místo narození a váš úředně ověřený podpis. Soudy i ostatní úřady budou mít povinnost doručovat všechny zásilky pouze do vaší datové schránky.

Jiná e-mailová adresa
Soudu také můžete sdělit vaši elektronickou adresu, pokud máte uznávaný elektronický podpis. Pokud ho nemáte, zřídí vám ho některá z certifikačních společností uváděných na stránkách Ministerstva vnitra ČR. Tento postup předpokládá, že už jste se soudem v nějakém kontaktu.

Zvlášť dohodnutá adresa
Se soudem si můžete dohodnout libovolnou poštovní adresu, na kterou budou zásilky doručovány. I tady se předpokládá, že už jste se soudem v kontaktu. Sjednaná adresa platí pouze na dohodnuté období.

Adresa pro doručování
Na obecním úřadu v místě vašeho trvalého pobytu můžete nahlásit jakoukoliv doručovací adresu odlišnou od místa trvalého pobytu, kde si můžete zásilky přebírat nebo kde máte domovní schránku označenou svým příjmením. Na rozdíl od zvlášť dohodnuté adresy platí trvale. Soudem tedy bude používána do té doby, dokud ji nezrušíte a nenahradíte jinou.

Adresa trvalého bydliště
Pokud jste si nezvolili žádnou z předchozích možností, je doručovací adresou automaticky adresa vašeho trvalého pobytu. Ať se na této adrese zdržujete, nebo ne, bude vám zde účinně doručeno a nemůžete následně namítat, že na této adrese nebydlíte.

3. Jste připraveni na změnu doručování?

Jste-li občan
Bydlíte? Můžete pravidelně vybírat poštu v místě svého trvalého pobytu?

Ano: Nedělejte nic. Pokud chcete, můžete si navíc zřídit datovou schránku.
Ne: Nahlaste na svém obecním úřadě adresu pro doručování nebo si zřiďte datovou schránku.

Jste-li podnikatel
Sídlíte? Můžete pravidelně vybírat poštu na adrese uvedené v živnostenském rejstříku?

Ano: Nedělejte nic. Pokud chcete, můžete si navíc zřídit datovou schránku.
Ne: Nahlaste do rejstříku faktickou adresu místa podnikání nebo si zřiďte datovou schránku.

Máte-li obchodní společnost nebo družstvo
Sídlíte? Můžete pravidelně vybírat poštu na adrese uvedené v obchodním rejstříku?

Ano: Nedělejte nic! Datová schránka vám bude zřízena automaticky.
Ne: Nahlaste do rejstříku faktickou adresu sídla společnosti. Datová schránka vám bude zřízena automaticky.

Redakce www.solokapr.cz, zpracováno podle materiálu Ministerstva spravedlnosti ČR

Úvod Kontakt Úřední deska Dražby Ke stažení Zajímavé odkazy Ochrana os. údajů GDPR