Exekutor Mgr. Pavla Fučíková Potřebujete-li exekutora zkuste Exekutorský úřad Ostrava, který zajišťuje exekuce a exekutorskou činnost nejen ve městě Ostrava. Zde najdete vše co potřebujete vědět o exekuci. Exekuce Ostrava je zde pro Vás. exekuce, prodej nemovitostí, dražby nemovitostí Exekuce Ostrava. Pořebujeteli exekutora nebo nějakou radu ohledně exekuce, obraťte se na Exekutorský úřad Ostrava, máme dloholeté zkušenosti a mnoho spokojených klientů.

ČR Mgr. Pavla Fučíková
Exekutorský úřad Ostrava


Dohoda o elektronické výměně dat s Českou bankovní asociací


odběr novinek e-mailem

Dohoda o elektronické výměně dat s Českou bankovní asociací

Dohoda by měla přinést jednodušší a rychlejší komunikaci mezi exekutory a bankami při exekučních řízeních. Sjednocení formy přenosu dat může omezit případnou chybovost a teoreticky urychlit i plnění nároků oprávněných, přestože v dohodě mezi Exekutorskou komorou ČR a Českou bankovní asociací není stanovena lhůta, v jakém časovém horizontu budou exekutorům informace o účtech povinných sdělovány.

Obě strany očekávají, že efektivnější elektronická výměna dat nahradí předávání velkého množství nejednotných dotazů soudních exekutorů a nejednotných odpovědí bank. Sjednocená komunikace vytváří předpoklady i pro automatizaci zpracování dotazů a generování odpovědí, tedy i pro rychlý přenos informací.

Elektronická komunikace v praxi představuje zpracovávání dat ve struktuře doporučeného formátu prostřednictvím zabezpečeného elektronického úložiště. A to jak u dotazů exekutorů, tak odpovědí bank na ně. V současnosti se řeší technické zabezpečení přechodu na tuto formu komunikace, sjednocují se vnitřní pracovní postupy na úřadech, především u spisových služeb exekutorů.

Exekutorská komora a Česká bankovní asociace uzavřely Dohodu o elektronické výměně dat 4. února. Ke spolupráci se hned na počátku přihlásila většina bank, některé další spolupráci zvažují. V září by mohla být zpracována pilotní verze elektronické komunikace. Jednotliví exekutoři i banky se budou do ní zapojovat průběžně.

Na elektronickou výměnu dat je připraven i Exekutorský úřad Ostrava, který přehledné, včasné a bezpečné komunikaci věnuje značnou pozornost. Při výkonu své činnosti pracuje se špičkovými technologiemi a programovým vybavením, jež umožňují vedení exekučních spisů v elektronické podobě. Exekutorský úřad Ostrava tak dosahuje vysoké přehlednosti prováděných exekučních úkonů včetně možnosti dálkového přístupu věřitelů k agendě prostřednictvím internetu. Dohoda o výměně dat s bankovní asociací zapadá do jeho koncepce elektronické komunikace se snahou maximálně zrychlovat plnění nároků oprávněných při dodržování bezpečnostních pravidel přenosu informací.

Úvod Kontakt Úřední deska Dražby Ke stažení Zajímavé odkazy Ochrana os. údajů GDPR